Vyhledávání

Ledečský hrad

město ledeč Logo facebook TA logo green background logo alt Logo huť Tasice

Kde nás najdete:
GPS: 49°41'48.4"N 15°16'50.2"E

Mapa Hrad Ledeč

Aktuality

HRADNÍ AKCE ZRUŠENY!
29.11.2021

HRADNÍ AKCE ZRUŠENY!

Milí návštěvníci,
velice nás to mrzí, ale z důvodu nových opatření souvisejících se šířením nákazy covid-19, která byla vydána vládou, jsme nuceni veškeré plánované akce zrušit.
Děkujeme za pochopení a těšíme se v lepších časech.

 
 

PROHLÍDKOVÉ OKRUHY


MUZEJNÍ OKRUH

Čas prohlídky je cca 70 minut, komentována průvodcem.

Muzejní okruh je ideální kombinací expozic vlastivědných sbírek a historických hodin. Okruh se rozkládá v přízemí severního a jižního křídla hradu (cca 9 schodů).

Muzeum historických hodin je unikátní a znalci ceněnou sbírkou hodin od renesance až po dnešní dobu. Nejen odborníci, ale i běžný návštěvník, jistě ocení důmyslné hodinové strojky a eleganci zpracování jednotlivých exponátů. Tato výstava čítá kolem 200 kusů předmětů, naleznete zde nástěnné hodiny-pendlovky, podlahové hodiny s dominantními kyvadly a mnoho dalších od kapesních hodinek s malovanými ciferníky až po vzácné zámecké sloupkové hodiny s hracími skříňkami.

Expozice vlastivědného muzea je ve stylu 30. let minulého století. Nacházejí se zde převážně exponáty připomínající práci zdejších řemeslníků, zvláště hrnčířů, tkalců, barvířů, sklářů, kovářů atd. V jedné z místností je k vidění obdivuhodná sgrafitová výzdoba stropu.

Vstupné:

Dospělí 150 Kč

Snížené I. 100 Kč (děti od 6 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, ZTP)

Snížené II. 70 Kč (organizované školní skupiny)

Rodinné 400 Kč (2 dospělí, 3 děti)


DĚTSKÝ OKRUH

Čas prohlídky je cca 40 minut, komentována průvodcem.

Tento okruh je určen především pro děti a milovníky hraček. Najdete tu přes 1000 plyšových medvídků, a to od nejstarších až po ty nejnovější krasavce. Tato výstava se rozkládá v pěti místnostech a v historickém sklepení. V rámci prohlídky je možné vyjít na jižní zahradu, odkud jsou úžasné výhledy na město a děti se mohou proběhnout v malém keříkovém labyrintu.

Vstupné:

Dospělí 70 Kč

Snížené I. 50 Kč (děti od 3 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, ZTP)

Snížené II. 40 Kč (organizované školní skupiny)

Rodinné 190 Kč (2 dospělí, 3 děti)


MUZEUM JAROSLAVA FOGLARA

Návštěva muzea není časově omezena a není komentována průvodcem.

Muzeum Jaroslava Foglara je jediným oficiálním muzeem věnovaným našemu významnému českému spisovateli, který pozitivně ovlivnil mnoho generací. Kraj Ledečska je přímo spojen s Jaroslavem Foglarem, ve Sluneční zátoce pravidelně vedl své skautské tábory a zde také vznikly náměty jeho knižních děl. V muzeu naleznete kompletně zdokumentovaný život a dílo spisovatele Jaroslava Foglara. Celkem osm místností zdobí stovky ilustrací od pana Milana Tesleviče, včetně velkoformátových tapet navazujících atmosféru tajemných Stínadel. Je zde možnost vyfotit se s Rychlými šípy v životní velikosti, podívat se na kompletní tábor Hochů od Bobří řeky a seznámit se s mnoha zajímavostmi z osobního života pana Foglara.

Vstupné:

Dospělí 100 Kč

Snížené I. 70 Kč (děti od 6 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, ZTP)

Snížené vstupné II. 50 Kč (organizované školní skupiny)

Rodinné 270 Kč (2 dospělí, 3 děti)


SKLÁŘSTVÍ NA VYSOČINĚ

Čas prohlídky je cca 40 min., komentována průvodcem.

Expozice odkazuje na historický a umělecký vývoj sklářství v Posázaví a na Českomoravské vrchovině v období od 16. století až do současnosti. Seznamuje s přírodním původem sklářských materiálů a s uměním sklářských rodů působících na Vysočině. Výstava též poukazuje na činnost sklářských hutí a výrobky významných sklářských osobností.


Vstupné:   

Dospělí 50 Kč

Snížené I. 35 Kč (děti od 6 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let, ZTP)

Snížené vstupné II. 25 Kč (organizované školní skupiny)

Děti do 6 let zdarma


VĚŽ

Návštěva věže není časově omezena ani komentována průvodcem.

Po 111 točitých schodech vystoupáte na hradní věž, kde se Vám naskytne nádherný výhled na město a Posázavskou krajinu s řekou Sázavou.

Vstupné:

Jednotné 40 Kč (děti do 6 let zdarma)
Vytvořeno 18.6.2015 9:45:19 | přečteno 35230x | ludek.sima2
 
load